Райнхарт, Ткачук закъсняха; Флорида Пантърс печелят пета поредна победа с 4-1 над Аризона Койотс
AP News | 2024-01-03 | 07:17:48

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Сам Райнхарт и Матю Ткачук отбелязаха 42 секунди разлика в третия период и Флорида Пантърс победиха Аризона Койотс с 4-1 във вторник вечерта.

Сергей Бобровски направи 21 спасявания, а Картър Верхаге и Густав Форслинг също вкараха за Пантерите, които спечелиха пет поредни победи и девет от 13.

Райнхарт отбеляза мощен гол игра в 7:56 след края на третия период, за да прекъсне равенството 1-1, а Ткачук бе признат за попадението в 8:38, когато защитникът на Аризона Майкъл Кеселринг вкара шайбата в мрежата отпред. Форслинг вкара гол на празна врата при 2:21 преди края.

Алекс Керфут вкара гол с ръка в началото на третия период за Койотс, които спечелиха две поредни победи и шест от седем. Пантерите изпревариха Койотите с 38-22.

Райнхарт има шест гола в последните си пет мача и 11-те си гола, за да оглави лигата. Той е отбелязал най-малко 10 пауърплей гола във всеки от последните четири сезона.

Александър Барков асистира за гола на Райнхарт и постави рекорда на франчайза с 415 асистенции в кариерата. Той има девет асистенции в последните си пет мача.

Флорида изиграха първия мач от четири мача, докато Койотс изиграха първия мач от пет мача като домакин.

Бобровски, който стартира за пети път в шест мача, има 18 победи и изостава само от Александър Георгиев от Колорадо, който има 20.

Вратарят на Койотс Карел Веймелка направи 34 спасявания, като същевременно прекъсна най-добрата си серия от четири победи в кариерата си.

Верхе откри резултата с гол без асистенция в 10:46 на първия период. Подаването му беше съборено, когато навлезе в офанзивната зона, но шайбата се изтърколи и той я вдигна и я прокара покрай Веймелка от страната на ръкавицата.

Койотс изглежда отбелязаха закъснение от три минути след началото на мача, когато ударът на Логан Кули от лявата точка беше отразен, но голът не беше зачетен, тъй като нападателят на Койотс Лиъм О'Брайън блъсна Бобровски и го извади от равновесие докато се присъединява към играта отзад на мрежата.

Нападателят на Coyotes Джейсън Зукър и Форслинг получиха петминутни големи наказания за битка, след като Зукър блъсна Форслинг в страничните бордове с 51 секунди до края на нулевия втори период. Зукър беше наказан с пет минути за качване, а Форслинг с две минути за подстрекаване.

Керфут вкара 3:17 в третия период по средата на триминутната мощна игра на Пантерите.

Пантери: Във Вегас в четвъртък.

Койоти: Домакин на Анахайм в четвъртък.